Eurotunelem po 1 stycznia 2021 r. (ważne wytyczne dla kierowców i spedytorów)

Mimo osiągniętego porozumienia między Wielką Brytanią a UE, wymagania dotyczące deklaracji celnych, sanitarnych, bezpieczeństwa i ochrony pozostają niezmienione. Poniżej przekazujemy kilka istotnych przypomnień i uwag otrzymanych od operatora Eurotunnel.

PRZED PODRÓŻĄ:
- uzyskaj MRN/kody kreskowe (i sanitarne, jeśli istnieje taka potrzeba) - uzyskaj GMR w systemie GVMS (tylko dla przewozu w tranzycie z UE do Wielkiej Brytanii) - poprzez swoje konto internetowe Eurotunnel utwórz przepustkę graniczną Eurotunnel Border Pass do 30 minut przed przybyciem.

- jeśli z jakiś powodów nie utworzyłeś przepustki Eurotunnel przez internet, upewnij się, że kierowcy mają przy sobie kody kreskowe gotowe do okazania na Pit Stopie. - należy jednak pamiętać, że na Pit Stopie można wprowadzić nie więcej niż 12 kodów kreskowych dla jednego pojazdu. W przypadku większej liczby kodów należy „spakować” je do tzw. elektronicznej koperty.

NA TERMINALU:
- dzięki przepustce Eurotunnel Border Pass informacje są automatycznie powiązane z numerem rejestracyjnym pojazdu i rozpoznawane, zatem nie ma już żadnych formalności do wypełnienia przez kierowcę na Pit Stopie! - jeśli jednak nie skorzystasz z internetowej przepustki, odpowiednie dokumenty należy okazać na Pit Stopie. Kody kreskowe zostaną zeskanowane i połączone z numerem rejestracyjnym pojazdu.

- po przybyciu do Coquelles z Wielkiej Brytanii: kierowcy muszą postępować zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na zielonym lub pomarańczowym pasie podróży, zgodnie z ich statusem celnym.

- w przypadku konieczności jazdy pomarańczowym pasem do Centre Douane SIVEP, zespół Służb Granicznych Eurotunnel jest gotowy do pomocy kierowcom, aby ułatwić kontrole i koordynować współpracę między władzami a agentami celnymi (RDE).

NIE ZAPOMNIJ!
- deklaracja ICS jest obowiązkowa w przypadku transportu towarów z Wielkiej Brytanii do UE. - gdy towary są przewożone w procedurze tranzytu, tranzytowy dokument towarzyszący (TAD) musi znajdować się w pojeździe, - zaświadczenie sanitarne musi również znajdować się w pojeździe, chyba że wypełniono DSCE on-line.
- podczas podróży z Wielkiej Brytanii do UE wymagane jest zezwolenie na dostęp do Kent . Zespół pracowników Eurotunnel zapewnia kierowcom pomoc i obsługę 24 godziny na dobę, przez 7 dni w tygodniu.
Jeszcze jedna informacja.

Palety i inne opakowania drewniane w transporcie z i do Wielkiej Brytanii muszą być fumigowane (wymóg PIORiN)

Systemy informatyczny BREXIT działają od 01.01.2021 -> -> -> ciężarówki, które będą przejeżdżały z CMR wydanym w 2020 r. będą odpowiednio kierowane na zielony pas (z zastrzeżeniem wspomnianych kontroli SPS) - szczegóły w załączeniu.

Udostępnij

MMPJ

Agencja celna MMPJ Sp. Z O.O. jako wiądący dostawca usług obsługi i doradztwa w zakresie prawa celnego i podatkowego przeprowadzi Cie przez cały proces odprawy celnej po Brexicie. Powierz swoje procesy logistyczne doświadczonemu zespołowi agentów celnych. Oferujemy kompleksowe rozwiązania logistyczne dla firm oraz klientów indywidualnych.

MMPJ

Agencja celna MMPJ Sp. Z O.O. jako wiądący dostawca usług obsługi i doradztwa w zakresie prawa celnego i podatkowego przeprowadzi Cie przez cały proces odprawy celnej po Brexicie. Powierz swoje procesy logistyczne doświadczonemu zespołowi agentów celnych. Oferujemy kompleksowe rozwiązania logistyczne dla firm oraz klientów indywidualnych.
MMPJ Agencja Celna ©2020 all rights reserved
powered by getknow